Sacharidy ve výživě

11. dubna 2009 v 9:32 | Jiťule |  Užitečné informace
Sacharidy mají ve výživě svůj nezanedbatelný význam a jsou nejrozšířenější složkou potravy. Sacharidy jsou hlavním činitelem, který přímo ovlivňuje hodnotu svalového výkonu. Mají proto velký význam především ve výživě sportovců, dětí a mladistvých. Při nadměrném obsahu sacharidů ve stravě se sacharidy mění na tuk a spolupůsobí tak při vzniku obezity. Význam sacharidů ve výživě spočívá především v obsahu hrubé vlákniny, např. celulóza, hemicelulóza a lignin.

Obsah vlákniny zajistíme vhodným doplněním stravy zeleninou, ovocem, luštěninami a celozrnnými výrobky. Vláknina svým obsahem nestravitelných zbytků umožňuje lepší peristaltiku střev a má schopnost snižovat hladinu cholesterolu v krvi. Má také vliv na vstřebávání a látkovou přeměnu cukrů, ovlivňuje množství a konzistenci stolice, a to jednak svým obsahem sušiny a dále tím, že na sebe váže vodu. Svým objemem jednak urychluje trávení a dále omezuje styk střevní sliznice s toxickými látkami, vznikajícími při trávení. Hrubá vláknina proto působí jako prevence proti vzniku zhoubných i nezhoubných nádorů tlustého střeva a zácpy.
Při výběru potravin bychom neměli zapomínat na obiloviny. Nabídka obilovin na našem trhu se s rostoucím zájmem o racionální výživu, ale i díky širší nabídce velmi obohatila. Je třeba zařadit do našeho jídelníčku i tzv. zapomenuté obiloviny, tradiční jídla našich předků. Jsou to pokrmy z jáhel, ovesných vloček, krup, krupek a pohanky.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 dana dana | Web | 11. prosince 2012 v 19:34 | Reagovat

hezky web, podivej se taky sem http://doktorzdarma.cz/zakladni-pojmy/ treba se ti tam neco bude libit:)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama