Obaly potravin

4. srpna 2009 v 14:28 | Jiťule |  Užitečné informace
Nabídka potravin a výrobků na trhu se neustále rozšiřuje, přibývají nové a nové. Při nákupu jsme ovlivněni reklamou a zejména tím, jak lákavě vypadá obal výrobku. Podstatnější než obal však je to, co se skrývá uvnitř.

Informace na obalech můžeme rozdělit do dvou skupin: na povinné a nepovinné.


Povinné údaje

Na obale výrobku musí být povinně vyznačeny tyto informace:
  • množství
  • datum použitelnosti
  • složení potraviny
  • obsah jedlé soli
  • zdravotní upozornění
  • genetická modifikace
  • obohacení vitaminy
Množství se uvádí u tekutých výrobků v mililitrech, popřípadě litrech, u pevných výrobků pak v gramech nebo kilogramech. Datum použitelnosti by mělo být označeno slovy "spotřebujte do", "minimální trvanlivost do" nebo "minimální trvanlivost do konce…" Výrobky "spotřebujte do" se nesmí po tomto datu prodávat. "Minimální trvanlivost" znamená, že pokud budou dodržena všechna pravidla skladování, výrobek je možné použít i po tomto datu, neměl by se však již objevit v prodejně. U položky složení potraviny musejí být všechny složky uvedeny v sestupném pořadí tak, aby na prvním místě byla ta, které výrobek obsahuje nejvíce, poslední je pak ta, které je nejméně. Takže např. u konzerv, kde je na prvním místě voda či tuk, by si měl spotřebitel uvědomit, že maso není hlavní složkou výrobku (některé masové konzervy, paštiky) a potravina tedy nemusí patřit k nejkvalitnějším. Některé složky mohou být uvedeny pouze písmenem E a příslušným číslem. Informace o obsahu jedlé soli musí být uvedena v případě, pokud jí potravina obsahuje více než 2,5 % (netýká se dehydrovaných výrobků, ochucovadel, studených omáček a dresinků). Pokud potravina obsahuje složku, která může pro některé konzumenty představovat zdravotní riziko a její obsah nelze předpokládat, je nutné uvést i zdravotní doporučení. Například potravina obsahující aminokyselinu fenylalanin, jež je součástí řady náhradních sladidel, musí být označena: "nevhodné pro nemocné fenylketonurií"; při obsahu lepku: "nevhodné pro nemocné celiakií". Naopak například u pečiva, kdy je hlavní složkou bezpochyby mouka, je zřejmé, že je nevhodné pro bezlepkovou dietu a varování na něm tedy nemusí být uvedeno. Potraviny, které jsou vyrobeny z geneticky modifikovaných organizmů, musejí být označeny "geneticky modifikováno" anebo "obsahuje geneticky modifikovaný organizmus". Stejně jako potraviny obohacené vitaminy musejí mít při překročení určitého obsahu uvedené procento doporučené denní dávky (DDD) na 100 g potraviny. Chybí-li na obale některý z údajů důležitých pro spotřebitele, je lepší vybrat si raději podobný, ale dobře označený výrobek. Případně je možné kontaktovat Státní zemědělskou a potravinářskou inspekci nebo výrobce/dovozce výrobku, který má zajistit řádné označení výrobku.

Nepovinné údaje

Na obalech výrobků jsou zpravidla uváděny výživové hodnoty obsažené ve 100 g výrobku. V případě, že výrobek nedosahuje množství 100 g, najdeme někdy na etiketě také výživové hodnoty jedné porce nebo jednoho balení. Dáme-li si např. malou sušenku, výživové hodnoty v této jedné porci mohou být, oproti "stogramovým", pouze čtvrtinové. Stát se však může i opak. Výživové hodnoty velkého hamburgeru se nemusí zdát příliš vysoké, protože jsou uvedeny na 100 g. Přitom velké hamburgery mohou mít i 250 g, tedy dvouapůlnásobek uvedených hodnot.

Výživové hodnoty
(energie, obsah sacharidů, bílkovin a tuků)
1. Energie - je třeba sledovat tehdy, pokud chceme ovlivnit svoji hmotnost, ať zvýšit nebo snížit
2. Sacharidy - výrazně ovlivňují celkové množství energie ve výrobku, nutné sledovat zejména u diabetiků
3. Tuky - je třeba sledovat nejen množství, ale i druh, tj. vybírat si kvalitní tuky, dobře označené
- Množství sušiny a obsah tuku v sušině (značí se zkratkou t. v s.)

Sušina je to, co zbude po vysušení výrobku, tj. 50 % sušiny znamená, že po odpaření vody zbude polovina původního množství. Obsah tuku v sušině je množství tuku, jež je obsaženo
v tomto zbytku. Čili pokud má výrobek 100 g hmotnost, 50 % sušiny a 50 % t. v s., znamená to, že tuku je 50 % z 50 g. Ve 100 g výrobku je tedy 25 g tuku.

Tuk = 50 % sušiny x 50 % tuku v sušině = 25 g tuku ve 100 g výrobku
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Celia Club Rokycany os Celia Club Rokycany os | Web | 1. ledna 2010 v 21:44 | Reagovat

Omlouvám se za reklamu. Bližší informace o celiaki a bezlepkové dietě najdete na našich stránkách.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama